Chovatelská stanice Kvítek z Pálavy

Poslední novinky

10.11.2018 Corinne Carwera složila zkoušku poslušnosti ZZO1

14.10.2018 Corinne Carwera složila zkoušku BH

27.5.2018 Corinne Carwera Klubová výstava BCCCZ oceněna V

12.1.2018 Corinne Carwera Hanácká národní výstava psů V3

22.4.2017 Corinne Carwera Mezinárodní výstava Psů České Budějovice V2 Res.CAC

Více zde....

Novinky

10.11.2018 Složila Corina úspěšně další zkoušku poslušnosti ZZO1 a tím splnila všechny podmínky pro udělení titulu Šampion BCCCZ!

14.10.2018 Složila Corina úspěšne zkoušku poslušnosti BH

24.4.2017 V dubnu jsme se Corinou zůčastnili tří výstav, díky skvělé práci naší hendlerky a chovatelky v jedné osobě, vždy bedna :) Jednou první místo a dvakrát druhé! 8.4.2017 Národní výstava psů Ostrava, rozhodčí Václavík Miroslav, hodnocení V2. 15.4.2017 Mezinárodní výstava Psů Praha, Haapaniemi Elina (Finsko), hodnocení V1 CAC, Res.CACIB. 22.4.2017 Mezinárodní výstava Psů České Budějovice, rozhodčí Vojteková Iveta, hodnocení V2, Res.CAC.

20.2.2017 Po dlouhé době jsme zavítali na výstay jako účastníci. Zatím jsme s Corinne navštívili dvě. 5.2. DUO CACIB Brno, kde jsme byli druzí a získali hodnocení V2 Res.Cacib. 19.2. Národná výstava Psov Bratislava kde byla Corinne třetí s hodnocením výborná. Perfektní výsledky na to, že Cori viděla poprvé v životě tolik psů a lidí. První dojmy byly asi moc silné a v Brně jsem myslel, že do výstavního kruhu ani nenastoupíme. Byla chudera celá vystresovaná a bojácná. Stačila jí hodinka a zvykla si. Práce se starším psem je hodně jiná než když jsem začínal od štěňátek. Už se těším až budou mít ovečky po porodech a zjistíme jak je na tom s instinktem pro pasení.

10.1. Naše smečka se ROZROSTLA :). Přibyla k nám Corinne Carwera. Je to už roční fenka která bude spíš na výstavy, ale ovečky určitě zkusíme.

1.1.2017 Ohlédnutí za rokem 2016: tento rok patřil hlavně Ironovi Ferenčík (dále jen Ron), ten po složení HWT vyrazil 11.9. na svoje první IHT1 do Načešic kde získal krásných 73 bodů a v silné konkurenci byl šestý. Ve stejný den se běžel jetě závod pro mladé psy Elév Cup BCCZ, zde získal 116 bodů (120) a zvítězil. Do Načešic jsme jeli ještě 2.10. opět na IHT1 zde Ron dosáhl na třetí místo se zizkam 82 bodů. A hned týden na to jsme byli v Dolních Kounicích na posledních jedničkách, zisk 87 bodů znamenal první místo. Letos už nás čekají dvojky, tak snad se nám bude dařit. S Aresem i s Ronem jsme 8.10. byli ještě na farmářském mistrovství KPOP v Koclířově.Tady se nám moc líbilo i dařilo. Ares 105 bodů a třetí místo! Ron běžel trošku zkrácenou trať za méně bodů takže "jen" 87 bodů. Ale poprvé dával dohromady dvě stáda, druhé dokonce vyzvedával za kopcem, takže na ně neviděl. Pro mě perfektní výkon :)

5.6.2016 Včera jsme s Ironem Ferenčík složily zkoušku pasení HWT na úžasných 93 bodů! Byli jsme na ní v Podkosti a rozhodčí byl Miroslav Koško.

26.4.2015 Zhodnocení roku 2014, v loňském roce jsme moc závodů nestihli. V srpnu jsme s Aresem startovali na mistrovství republiky v Rakousech, kde jsme získali 61 bodů a tím 8. místo. Tohle považuji za veliký úspěch, protože v silné konkurenci mít stejně bodů jako psi na 6. a 7. místě je pro mě jako začátečníka povzbuzující. V září jsme vyrazili na Czech Open do Čisté, kde jsme byli spíše do počtu :) Ani v jednom ze dvou běhů se nám nepodařilo rozdělit, takže body mizivé. Ovšem byla to zkušenost, a možnost koukat na nejlepší závodníky nejen naší republiky ale i zahraniční handlery je k nezaplacení.

30.3.2014 Ares byl na výstavě Dog Show v Nitře a ve třídě pracovní získal první místo – V1 CAC. Vystavovala ho kamarádka Zdenka Navrátilová, které tímto moooc děkuji.

20.1.2014 Loni jsme absolvovali ještě dva trialy, 12.10. 2013 v Budišově nad Budišovkou. Startoval Ares i Rosa. Ares ve dvojkách vyběhal 74 bodů a obsadil první místo. Rosa v jedničkách dostala krásných 76 bodů. Trialy posuzovala rozhodčí Šárka Gavendová. 19.10.2013 jsme byli opět v Hamiltonech, tentokrát posuzovala rozhodčí Zuzana Černá. Ares ve dvojkách získal 69 bodů a opět první místo. Rosa v jedničkách 82 bodů. Tentokrát bylo obsasení opravdu dobré a proto i takto vysoké hodnocení stačilo "jen" na páté místo.

21.9. - 22.9. 2013 Letos jsme poprvé jeli na závody, které se konaly v Hamiltonech. A rovnou s dvěmi psy Aresem a Rosou. Moc jsme toho sice nenatrénovali, protože celý rok mě drželi v práci víc než bych si představoval. Ale i tak jsem věřil, že minimálně na HWT s Rosou máme. V sobotu proběhly ZVOPky a HWT, kde byla přihlášena Rous. ZVOP byly jasně v pohodě, HWT se nám krásně povedl. Rous šlapala perfektně a tomu odpovídalo i bodové hodnocení - 90 bodů ze 100. Jasně nejlepší hodnocení dne! V neděli se začínalo IHT 2, první na startoval Viki Topinka s Devie. Krásně jim to šlapalo a měli jen pár kosmetických zádrhelů takže si vysloužily 71 bodů. Druzí jsme startovali mi. Aresek předvedl dobrý víkon i rozdělit se nám podařilo na první pokus. Takže opět jen kosmetické vady. Vysloužili jsme si 74 bodů a tím první místo. Pak následovaly jedničky (IHT CS1), kde startovala i Rose. První běžela Harrissi Mintaka s Milčou Topinkovou, nádherná práce ohodnocena 90 body! Potom jse šli mi, Rosa byla zbrklejší a nepřesnější než v sobotu, takže i bodové hodnocení tomu odpovídalo - 74 bodů, ale i tak to stačilo na krásné druhé místo.

4.11.2012 Vyrazili jsme na první dvojkový trial. Konal se v Kettenreih, což je v Rakousku. První běh se nám perfektně dařilo až k rozdělení, které se nám vůbec nepodařilo. Ovce držely u sebe jak sešité, takže jsme skončili na čas. Celkem ně to nevzrušovalo, protože zajedno rozdělování teprve trénujem a za druhé nepovedlo se to z dvojkařů nikomu. Druhý běh budu mít v hlavě ještě dlouho!!! Nádherný outrun, dobré vyzvednutí. No a při přihánění to přišlo! Ovečky se začli trošku vychylovat z linie, tak dám stranový povel a Ares jde na druhou stranu. Přihouknu podruhé hlasitěji, Ares koukne na mě jak na magora a jde zase na druhou stranu. A moje hlava nic, přitom toho šikulku znám a vím, že mi tak říká, že jsem úplnej vůl! Tak houknu ještě dvakrát a teprve potom mi to došlo!!!!!!!! Ares jde bobře, jen já mu dávám povel na druhou stranu. Tak mě to vykolejilo, že jsem ho zalehl a něž jsem se probral už nebylo co řešit. Takže jsem nás diskl. Hodnotil se však lepší z běhů, takže se nám počítalo 64 bodů z prvního běhu. V druhém běhu se podařilo rozdělit pouze Zuzce Černé. Když došlo na vyhlášení výsledků nevěřil jsme vlastním uším. Měli jsme se Zuzkou stejný počet bodů, takže o umístění rozhodovaly body na outrunu. Ty jsme měli vyšší, takže jsme vyhráli! Ares je prostě skvělej, ale ten páníček by měl hooodně trénovat :)

16.9.2012 Včera jsme startovali poprvé ve dvojkách (IHT2). Ze závodu jsem u třetí branky odstoupil a došel ho jen tréninkově. Měj jsem pocit, že Ares třetí branku nezvládne a šel jsem bíž abych mu pomohl. Vůbec jsem si nevšiml, že jedna ovce už prošla a mohli jsme pokračovat. Pan rozhodčí ( Miroslav Koško) mi řekl že nemám myslet, ale koukat se :). Podařilo se nám i slušně rozdělit, což mě hodně překvapilo, protože jsme to zatím trénovali jen dvakrát. Rozhodčí mě i poradil několik věcí, tak snad dotrénujem a příště už to bude lepší.

8.9.2012 dnes jsme startovali naposledy v jedničkách. Bylo to v Libhošti, kde byla rozhodčí Ágnes Pinter z Maďarska. Dostali jsme 79 bodů. Byl to třetí trial nad 60 bodů a pravidla nás nutí startovat ve dvojkách. Zatím se na to moc necítím, máme mezery v draivu a neumíme rozdělovat. Ale nebojte zamakáme a uvidíme jak to dopadne. V sobotu ( 15.9.) jedeme na IHT2 na Slovensko, píská pan Koško. ten nám hned řekne kde máme mezery :) tak nám držte palečky. Půjdem jak nejlíp to půjde a výsledek se uvidí. Aspoň budeme vědět co přes zimu natrénovat.

11.8.2012 jsme se zůčastnily závodů ovčáckých psů v Rakousích, rozhodčí byl Miroslav Koško. Přihlásili jsme se s Aresem do jedniček a získali 73 bodů a to znamenalo druhé místo. Díky dobrému počasí vyhlásili pořadatelé ještě farmu 2, tak jsme zkusili štěstí. Ares pracoval výborně a ani mně se nepodařilo udělat chybu a tak jsme dosáhli nádherných 95 bodů! Tím jsme se stali výtězi tohoto závodu. Byla to opět vydařená sobota a organizace manželů Láníkových byla také skvělá. Rád se k nim přihlásím na další závody.

29.7.2012 se konaly závody ovčáckých psů v Čelině, které pořádal KPOP. Závody nebyly postavené jako klasický trial, ale ve farmářském stylu. Vyrazli jsme s Areskem zůročit tréninky, nejen u Zuzky, ale už i doma na našich ovečkách. S prvním během jsem byl naprosto spokojený, Aresek ťapal jak hodinky a 84 bodů bylo skvělých. V druhém běhu nám rozhodčí trať ztížil - zůžil branky a vchod do košáru. Aresek opět makal výborně, měli jsme jen menší problém v poslední brance, do které jsme ovečky nacpali až na podruhé. A do kašáru se jedné potvůrce na poprvé taky nechtělo :) Při vyhlašování výsledku jsem si myslel, že na nás zapoměli, protože to že naše jméno zazní poslední by mě ani ve snu nenapadlo. Získali jsme 169 bodů (200) a tím první místo! Nejdůležitější však bylo nabrat nové zkušenosti a potkat skvělé lidičky.

27.5.2012

Vyrazili jsme na naše první závody v pasení!

V sobotu jsme se zůčastnili školení u pana Koška. Potrénovali jsme s Rosou i Aresem. Nasbírali jsme spoustu dobrých rad a potkali zajímavé lidi a uchvátila nás nádherná krajina Českého ráje.

V neděli cestou ke kolíku se mi mírně klepali kolena, naštěstí Areska zajímali jen ovečky a moje nervozita ho nechávala klidným. Ovečky mu chodily a nebýt mých chyb (jako, že nevím která je pravá a levá) byl jeho výkon celkem bez chyb. Jenže když jsem ho při odhánění poslal dvakrát po sobě na druhou stranu než sem měl, znervózněl i on. Takže ohánění nic moc. Ale protože Ares mi odpouští chyby velmi rychle dál už jsme pokračovali zase dobře. Když vyhlašovali výsledky málem jsme upadl! Dostali jsme 70 bodů a obsadili druhé místo! Na začátečníky skvělé. Díky mé milovamé ženě máme i videa Aresova trialu a Rosinina pasení. V co nejbližší době je přidám do fotogalerie.

17.3.2012

Dnes byl nádherný slunný jarní den a mám se náramně dařilo. Ares složil pracovní zkoušku z pasení HWT na 94 bodů ze 100možných! Byli jsme v Libhošti kde zkoušku HWT posuzovala rozhodčí Šárka Gavendová.

21.1.2012
Dnes odjel do nového domova Brit. Jeho panička byla velmi sympatická a milá. Přejeme jí i Britovi spoustu krásných zážitků.

21.1.2012
Je na čase, abych také napsal něco o dění v naší smečce. Úplně jsem zapoměl, že nestačí jen dolpňovat tabulku kolik štěňátka přibývají na váze a přidávat fotky. Určitě vás také zajímá jak se mají. Protože je Betynka skvělá máma, porod proběhl úplně bez problémů a mojí pomoci. Štěňátka jsou jen tři, tak měli dostatek mléka a rostli jako z vody. Dnes už jsou z nich nádherní medvídci a Bony je dokonce už u nových páníčků v Praze. Doma máme ještě Brita a Bena, kteří už trénují nejzákladnější poslušnost. Ve dvou měsících mají dobré přivolání, a nejen že přijdou, dokonce už krásně předsedávají. Jsou zvyklí na jízdu autem, perfektně se chovají k jiným psům a mají krásný vztah s kočkou. Povahy však mají velmi rozdílné. Ben je velmi kontaktní, drží se většinou hodně blízko a využije každé možnosti nechat se mazlit. Myslím, že má dobré předpoklady na kontaktní sporty, jako třeba poslušnost, obedience, dogdancing a podobně. Brit je také mazlivý, ale je daleko odvážnější a nebojí se prozkoumat i vzdálenější okolí. Jeho vlohy bych spíše viděl v samostatné činosti, kde si musí občas poradit sám, nebo v práci na větší vzdálenosti. Například záchranařina, stopy, dogfrisbee a podobně. Myslím, že jim v brzké době ukážu i ovečky aby předvedli jak zdědili po tátovi vlohy na pasení. Oba jsou samozřejmě velmi živí a temperamentní, proto určitě zvládnou cokoliv po nich bude paníček chtít.

Ještě vám také musím zdělit velkou novinku! Včera jsme se vrátili z cesty do Itálie, kde jsme byli u Gianna Canopoliho v chovatelské stanici Blackscheep. A přivezli jsme si dalšího člena smečky: Je to hnědobílá fenka Rose. Otec je Blacksheep Glen a matka Lllammatrra Mist. Nejen její rodiče, kteří jsou skvělí pasáci, ale celý rodokmen je předpokladem k super k psovi na pasení ovcí. Z toho je asi jasné čemu se budeme věnovat :)

5.11.2011
Argo Kvítek z Pálavy vyhrál na výstavě v Praze ve třídě dorostu první místo! Gratulujeme :)

6.10.2011
Čekáme narození štěňátek! Zatím jsem tuto informaci nezveřejňoval, protože byla plánována až na jaro  a neočekávané spojení bylo velmi krátké. Proto jsem čekal na potvrzení březosti ultrazvukem. Aresek využil chviličky kdy jsem uklízel kotec, no jo když příroda zavelí :). Očekávaná štěňátka by měla mít dobrou vlohu pro pasení i sporty. Ares je již připraven na zkoušky pasení a na jaro plánujem jejich složení. Oba rodiče získali i ocenění na výstavách. Pokud máte o štěňátko zájem napište mi email, nebo zatelefonujte. Upřednostňuji zájemce, kteří mají představu o tom co budou s pejskem dělat.

25.9.2011
Bonitace Zbraslav - Ares z Říše Fantazie uchovněn. Pár vad mu sice přisoudili, ale kdo je bez chyby? Pro mě nemá chybu žádnou :)

22.8.2011
Uplynulý víkend jsme byli v Budišově na zkuškách vloh ovčáckých psů (ZVOP) a zárověň jsme s Areskem absolvovali pracovní test v pasení (HWT). ZVOP jsme úspěšně složili s Betkou i s Areskem v sobotu. Pak jsme vyrazili na HWT. Vsobotu se nám rozdělily ovce a část jich utekla na vedlejší pastvinu tak jsme se diskvalifikovali. V neděli jsme měli podobný problém, ale tenkokrát jsme to nevzdali a dotlačili ovečky až zpátky do košáru. Jenže bodové ohodnocení bylo 59 bodů, takže složení zkoušky nám o jeden bod uniklo. No nevadí, potrénujem a příště už to určitě zvládnem :)

31.5.20011
Vůbec jsem nečekal, že vyšetření očí proběhne tak brzo. Paní doktorka Trnková však při telefoní objednávce zjistila, že hned druhý den jí někdo vypadl. Tak Ares dnes prodělal vyšetření na 16 očních onemocnění a netrpí žádnou z nich.

27.5.2011
Ares má vyšetření kyčlí, loktů i ramen. Vše v pořádku :) Výsledek DKK A/A úhlení 108/106, DLK 0/0, OCD rameních kloubů - nepostižen. Teď už jen oči a můžeme vyrazit na bonitaci.

21.5.2011
Dnes už jsou téměř všechna štěňátka v nových domovech. Zůstává u nás už jen Abby, jejíž páníčci jedou na dovolenou a proto si ji vyzvednou až v červnu. Všechny cesty do nových domovů proběhly podle zpráv v naprosté pohodě a většina pejsků je prospala. Ani potom však pejsci neplakali a užívají si svých páníčků. Přejeme Vám všem spoustu radostí a skvělých zážitků.

1.5.2011
Mrňousci už jsou týden na stálo na dvorku. Moc se jim tam líbí. Nejenže můžou dovádět s ostatnímy psy, ale je tam tolik novinek! Přidal jsem i nové video. Už máme za sebou druhé odčervení, na kterém jsme byli 21.4. a 5. nebo 6. května pojedeme čipovat. Novým páníčkům už se blíží velký den, kdy si svoje miláčky odvezou domů. Už teď je mi smutno, ale věřím, že jsme vybrali ty správné a pejskům u nich bude skvěle.

7.4.2011
Dnes jsme byli u veterináře, štěňátka jsou odčervená a prohlédnutá. Všechno je perfektní. Do fotogalerie jsem přidal aktuální fotky. Všechna štěňátka už jsou zadaná.

27.3.2011
Štěňátka nám krásně rostou, maminka se vzorně stará. Váhové přírůstky můžete sledovat v sekci štěňata. Ted už jen zbívá najít dva nové páníčky. Jsou volní dva pejsci - Ares a Argo.

25.3.2011
Včera se Betynce narodily štěňátka. Je jich 5, jedna psí slečna a čtyři kluci. Porod proběhl úplně v pohodě a mrňousci jsou také zdraví. Moc jim chutná, takže dneska už jsou krásně baculatí. Dal jsem fotky do fotogalerie, ale netušil jsem jaký je to výkon vyfotit to klubko hadů!!! Jak jsou od maminky jsou k neudržení, takže jsme měli s manželkou u focení plné ruce práce. Noví páníčci už si vybírají své budoucí miláčky, takže zatím to vypadá že máme volného jednoho pejska. Hned jak budu vědět, kteří jsou zadaní budu vás informovat.

21.2.2011
Dnes již s jistotou víme, že štěňátka jsou na cestě :). Pan veterinář udělal Betce utrazvuk a několik štěňátek jsme viděli. Nejde prý určit přesný počet, ale všechno je v pořádku a to je nejdůležitější!

14.11.2010
Konečně se můžeme pochlubit videem z pasení. Manželka měla volno, tak jela se mnou a natáčela. Chvilkama sice uvidíte i její neposlušné prstíky před objektivem, ale hlavně že natáčela :). Na ovečkách jsme byli asi po páté a na obou psech (a prý i na mě) jsou vidět velké pokroky. Tak se koukněte na baču amatéra :)

7.11.2010
Před čtyřmi dny mi přišel mail, jestli nechceme jít na zkušky poslušnosti do Hustopečí, že mají ještě volné místo. Bylo mi jasmé, že to bude celkem těžké, protože poslední dobou poslušnost trošku flákáme na úkor agilit a oveček. Ale na druhou stranu BH není zase tak těžká zkouška, tak jsem se rozhodl zkusit to. Buď uspějem, nebo ne. Tak jsme tři dny zkoušeli nahnat formu a dnes jsme se šli předvést Slavomíru Bořutovi, který zkoušky posuzoval. Podle mého názoru jsme měli velké mezery v chůzi u nohy, kdy si Betka očividně dávala celkem zbytečný odstup. Takže ztráta pouze 3bodů na vodítku a 2bodů bez vodítka mě velmi překvapila. Za to odložení v sedě, kde jsem byl přesvědčen, že nebude problém se nějak nepovedlo. Betka zůstala stát a při mém návratu si ještě kousek popoběhla. Takže dostala 3body z 10. Odložení v leže už problém nebyl, u odložení za chůze dostala 9 z 10 a u dlouhodobého plný počet. Specialní cviky v městském provozu už nebyly žádný problém. Celkový výsledek 47 bodů znamená, že jsme zkoušku úspěšně složily :)

23.10.2010
Máme za sebou druhé neoficiální závody v agility. Tentokrát jsme běhali s Betkou spolu, musíme víc makat na souhře. První běh, šlo o hru, kde běhali zavodníci dohromady se začátečníky. Běželi jsme bez chyb a z 36 závodníků jsme měli 6. čas. Druhé  dva běhy, jumping a agility, jsme měli problém v komunikaci. Nejdřív jsem málo natáhl ruku a šup Betka byla mimo překážku, pak ve snaze to opravit přehnané gesto a šup a Betka byla v opačné díře tunelu. Takže víme na čem makat a co pořádně natrénovat.

9.10.2010
Dnes jsme si udělali výlet do Českých Budějovic, kde probíhala Mezinárodní výstava psů všech plemen. Border kolie posuzoval pan Milan Krinke, kterého si jako odborníka velmi vážím. Proto hodnocení výborná pro Betku mě velmi potěšilo, a že byla v v silné konkurenci čtvtá je vlastně úspěch. Ares byl také čtvrtý, a jeho hodnocení velmi dobrý. Lepší jsme nemohli očekávat, protože dost vylínal a ocesem připomíná myš :). Poprvé jsme potkali Betčinu sestřičku Basiru Bee Devon Exe a její příjemnou paničku. Přejeme jim hodně úspěchů a vy můžete na ségru kouknout ve fotogalerii.

28.9.2010
Zůčastnili jsme se s Betkou prvních neoficiálních závodů agility. Konaly se ve Veselí nad Moravou a přihlášeni jsme byli v kategorii mladých psů, takže parkur jsme měli celkem jednoduchý a skočky byly sníženy na minimum. První běh byla Betka třetí, druhý vyhrála a v celkovém součtu kategorii vyhrála. Tentokrát běhala s trenérkou, ale příště už určitě poběžíme spolu. Do fotogalerie je přidáno video z tohoto závodu. Pokud někdo budete chtít vidět i běhy ostatních závodníků z Hustopečí koukněte na www.agilityhustopece.estranky.cz, kde jsem do sekce video uložil běhy všech zůčastněných kamarádů.

25.9.2010  
Na 19. Moravskoslezské národní výstavě psů všech plemen v Brně vyhrál Ares z Říše fantazie 1. místo v kategorii mladých psů a získal ocenění CAJC. Beatritche Bonita Devon Exe byla ve třídě otevřené čtvtá, hodnocení V4. Oba soutěžily v kruzích se šešti psy, takže super výsledky. Smekám před Aresem, který má v noze pořád stehy a na jeho chůzi není nic poznat! Doufám, že se nám bude takto dařit i za 14 dní v Českých Budějovicích.

21.9.2010
Dnes jsme měli dost nepěkný zážitek. Jeli jsme na trénink agility a nemohli jsme se dostat dovnitř. Nějaký dobrák ohnul branku. Psi si ji podlezli a běhali po cvičišti, já se pokoušel branku opravit. Jen jsem to dodělal přiběhl Ares a byl celý od krve! Ten můj čertík na perkách skočil na plech a rozříznul si nohu. Při pohledu na kost v jeho prstu na pravé noze jsem okamžitě zamířil na veterinu. Pan veterinář naštěstí řekl, že to není nic vážného a spravil to čtyřmi stehy. V sobotu máme jet na výstavu do Brna, tak Aresek asi do kruhu nepůjde. Uvidíme jak to rozchodí.

3.9.2010

Poslední týden prázdnin jsem s Betkou a Aresem strávil na agility táboře v krásném prostředí kynologického areálu ve Zbraslavi. Celý týden jsme intenzivně zlepšovali naše agility. Pod vedením Ivety Podloucké se nám to výborně dařilo a na konci byli vidět u všech účastníků velké pokroky. Aby nebyl pobyt tak jednotvárný procvičili jsme pejsky také v poslušnosti, vyzkoušeli si základy tance a dogfrisbee. Dokonce za námi přijel figurant Jožka Šesták a lehce jsme ho pokousali :). Někteří pejsci zažili obrany poprvé v životě a bylo zábavné sledovat, jak nechápavě hledí co to po nich ten divně oblečenej chlap chce! Většina však rychle pochopila, že je to děsná psina kousnout si do kůže, nebo peška. Parta lidí, kteří se tu sešli byla skvělá, takže o srandu nebyla nouze. Někeří se dokonce rozhodli, že už by se mohli předvést veřejnosti a vyrazí 28.9.2010 na neoficiálky do Veselí nad Moravou. Já s Betkou tam budeme také, Betuška bude dokonce běhat pod velením Ivety. Takže nám držte palečky. Ve fotogalerii jsou samozřejmě přidány fotky.

10.8.2010

Po delší době jsem konečně aktualizoval web. Přidal jsemfotky z dovolené v Norsku. Byly jsme tam sice bez pejsků, ale třeba rádi kouknete i na nádhernou přírodu v této nádherné zemi.

Přihodil jsem i pár fotek z mé domoviny, které jsem nafotil při vycházce s pejsky na Pálavu. Protože, všude dobře doma nejlíp :) a že je u nás krásně.

A to co vás bude určitě zajímat jsou fotky a naše úspěchy na Klubové výstavě BCCCZ v Brně, která proběhla 7. a 8. srpna v Brně. Ares se v sobotu předvedl na výstavě, kam jsem ho přihlásil jen tak na zkoušku. To co se stalo jsem vůbec načekal. V konkurenci mnohem starších a vyspělejších psů se umístil, jako třetí!!! Pan rozhodčí jej velmi chválil a dokonce i do posudku napsal, že je to velmi nadějný výstavní pes. O to víc potěšila tato slova , když je vyřkl odborník z Velké Británie Robert Tunnicliff.

V neděli prohlédl a posoudil Betku odborník na borderky z Čech pan Milan Krinke. Který neshledal žádné závažné vady a prohlásil Bety za chovnou.

Oba dny jsem potkali také spoustu známých a jejich čyřnohé kamarády. Poklábosili jsme kde je co nového a pejsci si pořádně zařádili. Koukněte na fotky, ty mluví za vše. Mimo jiné jsem také poprvé živě viděl otce Arese, krásný pes! I jeho fotky jsou ke shlédnutí.

Tak snad se příště ozvu dřív, mějte se krásně :)

 

15.5.2010
Výlet do Bratislavy Betce vynesl další výbornou. Musím říct, že výsledek je to velmi dobrý, protože za posledních 14 dní shodila skoro všechny chlupy. Paní rozhodčí jí taky to jedinné vytkla. Hold přírodě neporučíš. Potkali jsme se zde s Jitkou Vancovou, chovatelkou Betky. Ta měla s sebou i svého malého synka, takového pohodáře jsem dlouho nevjděl :). Pořád se smál a všechno kolem ho zajímalo. Jitce s Yessíkem se velmi dařilo, získali CAC a R.CACIB. Moc jim to přeju.

11.5.2010
Dnes jsme s Betuškou vyrazili na výlet do Hradce Králové za MVDr. Ekrem. Vyfotil Betce kyčle, lokty i ramena. Všechny klouby jsou naprosto zdravé. Takže ještě uděláme vyšetření očí a jsme připraveni na bonitaci. Také můžeme dál úplně vklidu běhat agility, protože klouby nehrozí žádným omezením. Mám velkou radost a věřím, že všichni sourozenci dopadnou také tak dobře. Držím vám palečky :)

 

30.4.2010
Dnešní trénink byl trošku netradiční, protože se pálily čarodějnice. V centru volného času samozřejmě nechyběl táborák, špekáčky a spousta akcí pro děti. Lidiček se sešlo hodně, a samozřejmě je zajímalo co to tam vyvádíme. Takže jsme měli o publikum postaráno. Bylo nádherné počasí, takže můžu jen konstatovat, že dnešek se nám náramně povedl.Ve fotogalerii je pár fotek, tak koukněte .

11.04.2010
Včera jsme byli na Márodní výstavě v Ostravě a Betka dostala výborné ohodnocení V4. Dnes jsme vyrazili na první zkoušku pozlušnosti. Pro začátek jsem vybral ZZO, a rozhodčí Betku ohodnotil známkou PV. Takže super víkend :)

05.04.2010
Dnes jsem přidal do fotogalerie nějaké fotky z tréninku agility. Mě tam neuvidíte, když fotíte blbě se běhá. Ale Betuška s Areskem tam párkrát jsou. No však se koukněte :)
Také jsem tam přidal fotky ze zkoušek dle IPO v KK Hustopeče. Musel jsem to trošku okouknout, abych příští týden aspoň trošku věděl co a jak. Když sem nakouknete za týden, tak se dozvíte jak jsme dopadli v sobotu v Ostravě a v neděli na zkouškách. A držet palečky! Všichni! :)

14.03.2010
Konečně zmizel sníh, trávník na parkuru agility sice ještě není nic moc, ale už máme za sebou první tři tréninky. Zimní přestávka na Betce nezanechala žádné stopy, přesně ví co má dělat a nadšením se může zblázdnit. Aresek zatím vyzkoušel tunel a jednu skočku, a vypadá to že budeme mít dalšího šílence, co uvidí pakur a bude v transu :). Na poslušnostech se nám dáří taky celkem dobře. 11.4. jsme přihlášení na první zkoušky ZZO, tak snad to dobře dopadne. Chtěl jsem i BH, ale na to nemá Betka jěště věk, škoda. Tak mám držte palečky.Po dlouhém hledání jsem narazil na človíčka, který trénuje pasení a od nás asi jen 15km. Mám slíbený kontakt od známých z tamního cvičáku. Takže jestli se to povede a bude ochoten se s námi podělit o své dovednosti a ovečky, můžeme vyzkoušet co mají bordery v genech. A určitě se svámi podělím o zážitky.

07.02.2010
Včera jsme byli s Betuškou na výstavě DUO - CACIB v Brně.Já byl velmi spokojen za V2, ale Betka byla jakási smutná a vůbec jí to nebavilo. Pan rozhodčí také říkal, že to chce víc enegrie. Dnes pravý opak Betka byla veslelá, tahali jsme se o míček a vůbec jsem se snažil aby měla aspoň trochu radosti z výstavy. Pak jsme šli do kruhu a nevěřil jsem vlastním očím! Nevím jestli se jí líbila kšiltovka rozhodčího, nebo se jí libily jeho brýle, začala na něj štěkat a vrtět ocasem. Takže pro změnu moc temperamantní VD a nazdar. Není každý den posvícení. Zítra si půdem spravit náladu na agility a hned nám bude dobře :)

Do fotogalerie  vám dám pár fotek, některé vypadají, že nám pan rozhodčí dělal figuranta na obranách :)

10.1.2010
Lidičky neuvěřitelné, dnes jsme byli v Olomouci na 5.Hanácké národní výstavě a bodovali jsme hned dvakrát!!! Vítěz třídy + CAJC. Betynka měla svůj den :)

09.01.2010
Dnes nás přijali do kynologického klubu v Hustopečích. Tak pevně věřím, že letos zvládneme s pomocí zdejších lidiček nějaké zkoušky poslušnosti.

Copyright © 2010 - 2015, All Rights Reserved.